BLOG DETAY

Bireysel Emekliliğin Avantajları Neler?


Bireysel Emekliliğin Avantajları Neler?

Bireysel Emekliliğin Avantajları Neler?


Bir insanın gençlik döneminde birikim yapması çok önemlidir. Çünkü yaşlandığında hem sağlık hem de maddi açıdan rahat etmek istiyorsa bu çok önemlidir. Emekliliği beklemek güzeldir, ancak beklediğiniz emeklilik yaşlandığınızda size maddi anlamda destek sağlamıyorsa bu size keyif vermekten ziyade sıkıntı yaratacaktır. İşte bunun için bireysel emeklilik sistemine katılmak herkesin tercih edeceği bir güvence modeli olmalıdır.
Gelecekte yapmak istediğiniz seyahatlerinizi, almayı istediğiniz herhangi bir gayrimenkulü garanti altına almak istiyorsanız bunu bireysel emeklilik sistemi ile yapabilirsiniz. Hayat şartlarının zorlu ve çetin mücadelesi bu sigortaya sahip olduğunuzda gelecek için gözünüzün korkmamasını sağlayacaktır. 


Bireysel emeklilik sistemine hemen katılabilirsiniz. Küçük ve tutarlı yatırımlarla geleceğinizi, sevdiklerinizi bugünün yaşam şartlarından koruduğunuz gibi gelecek içinde güvence altına almış olursunuz.
Bireysel emeklilik sistemi gönüllü olan bir katılım sigortasıdır. Bu nedenle isteyen herkes bu güvence sistemine dahil olabilir. Finansal açıdan öderken zorluk çekmeyeceğiniz gibi gelecekte de daha rahat etmiş olursunuz.

Bireysel Emeklilik Sigortası Faydaları Nelerdir?

21. yüzyıl hızlı tüketim kültürünün toplumda geniş bir şekilde yayılmış olduğu dönemdir. Bu dönemde geleceği düşünerek hareket etmek ve planlamak, paranızı tasarruflu bir şekilde kullanmanıza imkan sağlayacaktır. Bireysel emeklilik sisteminde ise emeklilik sürenizi doldurduktan sonra size nefes alabilmeniz ve planlamanızı gerçekleştirmek için imkanlar sunulur. 
Bireysel emeklilik sistemine devlette katkı sağlamaktadır. Buna göre devlet her katılımcı için % 30 oranında destek sağlar. Devletin vermiş olduğu bu destek bireysel emeklilik sistemi hakkında kafasında soru işareti bulunanlar içinde bir güvence anlamına gelir.
 

Bireysel Emeklilik sigortası

Birçoğumuz yaşam mücadelesi doğrultusunda gece gündüz çalışmak zorunda kalıyoruz. Amacımız ise yaşlılığımızda rahat etmek. Erken yaşta yapılan bu yatırım sayesinde emekli olduğunuzda bütçenize katkı sağlamış olursunuz. 
Yatırdığınız paranızı ister toplu olarak tek seferde isterseniz belirlemiş olduğumuz miktarlar doğrultusunda aylık olarak alabilirsiniz.
Emekli olmak için önemli olan şey ödemeleriniz değil sistemde kalmanızdır. Bireysel emeklilik hakkı kazanmak için bireylerin 10 yıl boyunca sistemden çıkmamaları gerekiyor. 
Bireysel emeklilik sigortası için https://bireyselemekliligim.com/ adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.